Zpět

NEJLEPŠÍ VYCHYTÁVKY, KONCEPTY A TECHNOLOGIE Z #ISE2017

16. 02. 2017
Začátkem každého února navštíví holandský Amsterdam více než 65 000 účastníků, jež se chtějí na vlastní oči přesvědčit o tom, jaké technologie budou v nejbližších letech hýbat světem digitálních technologií a jejich propojení s reálným světem. Veletrhu ISE 2017 je významnou světovou přehlídkou integrovaných audio vizuální systémů, smart building technologií, dronů a mnoha dalšího. Výstava se konala na výstavišti RAI Amsterdam ve dnech od 6. do 10. února 2017. No a my jsme na této akci nemohli chybět a chtěli bychom se s vámi podělit a to nejzajímavější, na co jsme zde narazili.

 

Digitalizace prodejen

Budoucí revoluce v retailu? Elektronické cenovky! 

        

Tyto na první pohled klasické cenové štítky jsou jednou z novinek, kterou si v oblasti Business řešení připravila společnost Samsung. Elektronické cenovky mají integrovanou baterii s výdrží 36 měsíců a je možné je vzdáleně spravovat. Budou se vyrábět v 5 velikostech a dvou barevných variantách. A umožní např. přecenění zboží na prodejně během pár sekund stisknutím pouze jednoho tlačítka…

 

Digitální samoobsluha

        

Jistě to znáte, jdete z práce pozdě domů a Váš obchod je již zavřený. A co takhle digitální nákup, kde si dotykem vyberete z virtuálních regálů a lednic, zaplatíte pomocí své platební karty a do pár minut máte připraven nákup u výdejního okénka nebo u dveří Vašeho domu? V některých městech je takové nakupování již běžnou součástí života zdejších občanů, na ISE byly ukázány různé možnosti, které výrobci nabízejí.

 

Jenom natáhnete ruku….

       

…a na displeji se ukáže detail produktu, který jste si chtěli prohlédnout vč. případů užití, receptů, apod. Pro prodejce pak detailní statistika, o které varianty je nejvyšší zájem, časy zájmu zákazníků, apod. Další velmi zajímavá vychytávka.

 

Může být výloha zajímavá?         

Jak si vyhráli s prezentací grafici pro jeden nejmenovaný obchod si můžete podívat na videu níže. Popravdě, nezastavili byste se u takové výlohy?

  

Využití zrcadlových displejů

Krásná ukázka toho, jak dokáže digitální technika zatraktivnit prodejní plochu. Spojení profesionálních a zrcadlových panelů. Líbí?

        

 

Stretch displeje na vzestupu!

Hned několik společností na veletrhu představilo svá řešení postavené na tzv. stretch displejích. Nás nejvíce zaujala řešení od společností Samsung, LG a QSTECH.

 

Digitální ukazatele s využitím stretch displejů (37“)

 

Nádraží, metra, letiště… Všude tam je potřeba navigovat. A kde nestačí klasický formát, pomůže další letošní novinka – stretch displej. Tyto displeje jsou vybaveny SSSD čipem, díky kterému je možné vzdáleně spravovat jejich obsah a rychle změnit zobrazované informace.

 

Čtyřstranný digitální totem – stretch 86“!

Skvělý design, výška přes dva metry, čtyři strany, čtyři obsahy. Moc hezké.

 

  

 

Důležitá není jenom technologie, ale především obsah. Jak to dopadne, když pracuje 15 grafiků na obsahu pro 16 stretch panelů se podívejte na přiloženém videu. Výsledek stojí zato.

      

 

 

 

Větší, tenčí, svítivější

 Tenký oboustranný displej Acer

Společnost Acer představila ultratenký oboustranný displej. Jeho využití je zejména v zabudování do speciálních digitálních totemů, stojanů v welcome boardů.

 

Videostěna s rámečkem 0,9 cm!

Rámeček pod jeden centimetr. Jako první tuto magickou hranici překročila společnost LG.

Nejtenčí panel na ISE2017? 3,65 cm! Říkáte si, jak se asi takový panel instaluje? Jednoduše, pomocí magnetu.

   

 

Speciální displeje

Tato luxusní designová záležitost Vás upoutá na první pohled. Oboustranný obraz, perfektní a čistý design - Oled in Glas Wallpaper:

   

 

A jsme přesvědčeni, že jistě zaujmou i oboustranné ultra tenké displeje: 

  

 

Face recognition

Detekce a rozpoznání obrazu kolemjdoucích, která je součástí také našich produktů, se na veletrhu objevila samozřejmě také. Jak si vedlo prezentované francouzské facerecognition řešení jsme proto prostě museli vyzkoušet (testování se zúčastnilo za nás 6 osob). A výsledek? Rozdíl ve věku max 5 let, 100% rozpoznání pohlaví, přesná detekce úsměvu. A ještě jedno zjištění, na veletrhu bylo dle statistiky daleko více mužů. Ano, i tohle můžeme potvrdit.

 

Videostěny

Co si představíte, když se řekne videostěna? Pokud se Vám vybaví něco jako o trochu větší televize, tak věste, že už tohle neplatí. Inženýři z LG k tomu přistoupili po svém a nejenom že obrazovky náležitě zakřivili, ale také panely rozpohybovali. Nevěříte? 

  

 ….a ještě jedno video, taková malá inspirace pro naše taneční kluby ;-)

 

 

Pokud Vás zaujalo jakékoliv z výše uvedených řešení nebo si pohráváte s myšlenkou modernizace Vaší provozovny, využijte konzultace ze strany našich odborníků: 💡 Vymyslíme s Vámi koncept „chytré provozovny“, 📝 navrhneme řešení, 📡 zrealizuje téměř nemožné.

www.monit.cz


Pavel Mařica, Alexandra Sláviková
Zaujalo tě to? Sdílej!
Již nyní odhalujeme termín a místo konání tradiční retailové speciálky Retail Golf® Cup 2017

counter